10 czerwca 2019 | Graal Group

Graal znalazł się w gronie 140 wystawców, którzy prezentowali swoje produkty w ramach targów Polfish w Gdańsku.

Targi Polfish odbywające się w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Amber Expo w Gdańsku to jedne z największych w Europie i jedyne w Polsce targi producentów i importerów z branży rybnej i przetwórstwa rybnego.

Kto jest ich odbiorcą? Przede wszystkim właściciele i menedżerowie sklepów i hurtowni spożywczych oraz rybnych, sieci supermarketów, dyskontów, obiektów gastronomicznych i hotelarskich. Szeroka oferta skierowana jest też do szefów kuchni, właścicieli restauracji, kierowników sklepów i firm cateringowych.

Nie tylko prezentacja produktów

W dniach 29-31 maja prezentowano produkty świeże, wędzone, mrożone, marynowane oraz konserwowe. Nie zabrakło również rybnych artykułów garmażeryjnych oraz jednoporcjowych produktów typu convenience. Na targach Polfish pojawiły się także firmy zajmujące się hodowlą ryb morskich takich jak dorada i labraks oraz słodkowodnych – pstrąg i karp. Polfish to nie tylko prezentacja produktów, ale również seria ciekawych spotkań ze specjalistami z branży. Podczas trzydniowych targów uczestnicy mogli wziąć udział w licznych prelekcjach i warsztatach. W ich trakcie poruszano tematykę certyfikacji hodowlanych ryb i owoców morza, zastanawiano się też jak sprawdzać wiarygodność i gwarancję pochodzenia ryb i owoców morza ze zrównoważonych połowów.

Jakie produkty zaprezentował Graal?

Targi Polfish od lat zajmują szczególne miejsce w kalendarzu gdańskich spotkań, bowiem to właśnie ryby i przetwórstwo morskich produktów stanowią tradycyjny element pomorskiej tożsamości. Wśród największych polskich firm działających na rynku przetwórstwa ryb obecnych na targach Polfish była Grupa Kapitałowa Graal z Wejherowa – aktualnie lider w produkcji konserw rybnych na Starym Kontynencie. Które produkty ze swojego portfolio zaprezentował w Gdańsku?

– Podczas targów Polfish zdecydowaliśmy się zaprezentować produkty topowe, wyróżnione i te zupełnie nowe. Wśród nich należy wymienić uznaną przez niezależną firmę badawczą Mintel za najbardziej innowacyjny produkt linię sałatek z tuńczykiem Salatino Pro Age dla kobiet, nowe w ofercie filety z makreli i śledzia w sosach „bio”, z obniżonym indeksem glikemicznym idealne dla diabetyków, tradycyjne filety z makreli w sosie pomidorowym, czy wreszcie nowa linia produktów Wild Fish, czyli filetów w wodzie z domieszką soli morskiej – wylicza Anna Struk, odpowiedzialna w firmie Graal za organizację targów.

Na targach Polfish w Gdańsku swoje produkty zaprezentowało w sumie 140 wystawców z 13 krajów. Podczas tegorocznej edycji targi Polfish odbywały się równolegle z Foodexpo, czyli największymi w Polsce północnej targami spożywczymi.


go back

More news

25 listopada 2019

Jubileuszowa Gala z okazji 30-lecia

Nasi Goście mieli szansę poznać historię Graala oraz dowiedzieć się  jakie cele i zadania wyznaczamy sobie na kolejne lata.

read more

17 listopada 2019

Top Influencer’s dla Salatino z kuskusem perłowym i suszonymi pomidorami

Nasze sałatki Salatino z tuńczykiem, kuskusem perłowym i suszonymi pomidorami zdobyły wyróżnienie w plebiscycie Influencer’s Top!

read more

8 listopada 2019

Laur Konsumenta/Klienta 2019 dla Graala

Z przyjemnością przekazujemy Państwu informację o wyróżnieniu firmy Graal w programie Laur Konsumenta/Klienta 2019

read more