10 czerwca 2019 | Graal Group

Graal znalazł się w gronie 140 wystawców, którzy prezentowali swoje produkty w ramach targów Polfish w Gdańsku.

Targi Polfish odbywające się w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Amber Expo w Gdańsku to jedne z największych w Europie i jedyne w Polsce targi producentów i importerów z branży rybnej i przetwórstwa rybnego.

Kto jest ich odbiorcą? Przede wszystkim właściciele i menedżerowie sklepów i hurtowni spożywczych oraz rybnych, sieci supermarketów, dyskontów, obiektów gastronomicznych i hotelarskich. Szeroka oferta skierowana jest też do szefów kuchni, właścicieli restauracji, kierowników sklepów i firm cateringowych.

Nie tylko prezentacja produktów

W dniach 29-31 maja prezentowano produkty świeże, wędzone, mrożone, marynowane oraz konserwowe. Nie zabrakło również rybnych artykułów garmażeryjnych oraz jednoporcjowych produktów typu convenience. Na targach Polfish pojawiły się także firmy zajmujące się hodowlą ryb morskich takich jak dorada i labraks oraz słodkowodnych – pstrąg i karp. Polfish to nie tylko prezentacja produktów, ale również seria ciekawych spotkań ze specjalistami z branży. Podczas trzydniowych targów uczestnicy mogli wziąć udział w licznych prelekcjach i warsztatach. W ich trakcie poruszano tematykę certyfikacji hodowlanych ryb i owoców morza, zastanawiano się też jak sprawdzać wiarygodność i gwarancję pochodzenia ryb i owoców morza ze zrównoważonych połowów.

Jakie produkty zaprezentował Graal?

Targi Polfish od lat zajmują szczególne miejsce w kalendarzu gdańskich spotkań, bowiem to właśnie ryby i przetwórstwo morskich produktów stanowią tradycyjny element pomorskiej tożsamości. Wśród największych polskich firm działających na rynku przetwórstwa ryb obecnych na targach Polfish była Grupa Kapitałowa Graal z Wejherowa – aktualnie lider w produkcji konserw rybnych na Starym Kontynencie. Które produkty ze swojego portfolio zaprezentował w Gdańsku?

– Podczas targów Polfish zdecydowaliśmy się zaprezentować produkty topowe, wyróżnione i te zupełnie nowe. Wśród nich należy wymienić uznaną przez niezależną firmę badawczą Mintel za najbardziej innowacyjny produkt linię sałatek z tuńczykiem Salatino Pro Age dla kobiet, nowe w ofercie filety z makreli i śledzia w sosach „bio”, z obniżonym indeksem glikemicznym idealne dla diabetyków, tradycyjne filety z makreli w sosie pomidorowym, czy wreszcie nowa linia produktów Wild Fish, czyli filetów w wodzie z domieszką soli morskiej – wylicza Anna Struk, odpowiedzialna w firmie Graal za organizację targów.

Na targach Polfish w Gdańsku swoje produkty zaprezentowało w sumie 140 wystawców z 13 krajów. Podczas tegorocznej edycji targi Polfish odbywały się równolegle z Foodexpo, czyli największymi w Polsce północnej targami spożywczymi.


wróć

10 czerwca 2021

Wygraj sakwę złota z Kuchnią Staropolską Nowocześnie

Rusza loteria organizowana przez markę Kuchnia Staropolska Nowocześnie. Codziennie do wygrania 3 nagrody – 100 zł i 4 nagrody – 50 zł. W finale do wygrania sztabka złota o wadze 100g i wartości 23 635 zł.

więcej

17 marca 2021

Rusza wiosenny konkurs Salatino. Część nagród zaprojektowali fani marki.

1 marca startuje wiosenny konkurs Salatino, marki należącej do grupy Graal. Aktywacja jest adresowana do młodych rodzin, które cenią zdrowe, szybkie i jakościowe dania z ryb. Co tydzień jury konkursowe przyznaje 700 nagród, a wśród nich sprzęt kuchenny i gadżety reklamowe, które zaprojektowali specjalnie na tą okazję fani marki.

więcej

22 września 2020

„Taka sytuacja…”.

Salatino, marka funkcjonalnych sałatek z rybą, rozpoczęła intensywne działania reklamowe pod hasłem „Gotowe na każdą porę”

więcej