pl

SCROLL

Graal Grupa Kapitałowa

Aktualności

Strona główna > Aktualności > Graal na największych w Polsce targach branży rybnej

10 06 2019 | Graal Group

Graal na największych w Polsce targach branży rybnej

Targi Polfish odbywające się w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Amber Expo w Gdańsku to jedne z największych w Europie i jedyne w Polsce targi producentów i importerów z branży rybnej i przetwórstwa rybnego.

Kto jest ich odbiorcą? Przede wszystkim właściciele i menedżerowie sklepów i hurtowni spożywczych oraz rybnych, sieci supermarketów, dyskontów, obiektów gastronomicznych i hotelarskich. Szeroka oferta skierowana jest też do szefów kuchni, właścicieli restauracji, kierowników sklepów i firm cateringowych.

Nie tylko prezentacja produktów

W dniach 29-31 maja prezentowano produkty świeże, wędzone, mrożone, marynowane oraz konserwowe. Nie zabrakło również rybnych artykułów garmażeryjnych oraz jednoporcjowych produktów typu convenience. Na targach Polfish pojawiły się także firmy zajmujące się hodowlą ryb morskich takich jak dorada i labraks oraz słodkowodnych – pstrąg i karp. Polfish to nie tylko prezentacja produktów, ale również seria ciekawych spotkań ze specjalistami z branży. Podczas trzydniowych targów uczestnicy mogli wziąć udział w licznych prelekcjach i warsztatach. W ich trakcie poruszano tematykę certyfikacji hodowlanych ryb i owoców morza, zastanawiano się też jak sprawdzać wiarygodność i gwarancję pochodzenia ryb i owoców morza ze zrównoważonych połowów.

Jakie produkty zaprezentował Graal?

Targi Polfish od lat zajmują szczególne miejsce w kalendarzu gdańskich spotkań, bowiem to właśnie ryby i przetwórstwo morskich produktów stanowią tradycyjny element pomorskiej tożsamości. Wśród największych polskich firm działających na rynku przetwórstwa ryb obecnych na targach Polfish była Grupa Kapitałowa Graal z Wejherowa – aktualnie lider w produkcji konserw rybnych na Starym Kontynencie. Które produkty ze swojego portfolio zaprezentował w Gdańsku?

– Podczas targów Polfish zdecydowaliśmy się zaprezentować produkty topowe, wyróżnione i te zupełnie nowe. Wśród nich należy wymienić uznaną przez niezależną firmę badawczą Mintel za najbardziej innowacyjny produkt linię sałatek z tuńczykiem Salatino Pro Age dla kobiet, nowe w ofercie filety z makreli i śledzia w sosach „bio”, z obniżonym indeksem glikemicznym idealne dla diabetyków, tradycyjne filety z makreli w sosie pomidorowym, czy wreszcie nowa linia produktów Wild Fish, czyli filetów w wodzie z domieszką soli morskiej – wylicza Anna Struk, odpowiedzialna w firmie Graal za organizację targów.

Na targach Polfish w Gdańsku swoje produkty zaprezentowało w sumie 140 wystawców z 13 krajów. Podczas tegorocznej edycji targi Polfish odbywały się równolegle z Foodexpo, czyli największymi w Polsce północnej targami spożywczymi.

09 paź 2023

Najlepsza marka w kategorii ryby pelagiczne

Rozwijamy nasz pakt z oceanem – Graal x MSC

czytaj więcej >

13 cze 2023

Graal x MSC: pakt z oceanem

Rozwijamy nasz pakt z oceanem – Graal x MSC

czytaj więcej >

24 kwi 2023

Zwycięzca testu smaku – Graal

Nasze ryby w puszcze zwyciężają smakiem!

czytaj więcej >